|شرکت توسعه اوراسیا نوید|مقالات|دانستنیهای نمایشگاهی

فاصله زیادی با نمایشگاه دموتکس نداریم

مصاحبه اختصاصی مجله کهن با آقای داوود کاشفی در حاشیه برگزاری روز اول نمایشگاه فرش ماشینی و موکت تهران.
 
در ارتباط با نمایشگاه و حضور شرکت ها و نقاط قوت آن نسبت به سال گذشته توضیح دهید.

نمایشگاه پنجم نسبت به دوره های قبل به نظرم خیلی شکوهمند تر در حال برگزاری است. اغلب شرکت ها با توجه به جا افتادن این نمایشگاه درایران و منطقه از آن استقبال می کنند واین رویداد را بهترین مکان برای نمایش توانمندی های خود می دانند که این برای نمایشگاه یک نقطه قوت است. این نمایشگاه حقیقتا محلی برای نوآوری ها و ابتکارات جدید این صنعت است. امسال نمایشگاه از این نظر بسیار قوی است و شاهد به نمایش درآوردن فرش های هزار شانه با ویژگی های بسیار منحصر به فرد، فرش های هوشمند و بسیاری دیگر از نوآوریها هستیم که از دستاوردهای قابل توجه این نمایشگاه است. در بخش ماشین آلات نیز چندین شرکت، ماشین آلات بسیار خوبی را که برخی از آنان مانند ماشین آلات کاروینگ فرش کاملا ساخت ایران هستند به نمایش گذاشته اند. به نظر من این نمایشگاه توانسته در منطقه به خوبی برای خود جا بازکند. به اعتقاد بسیاری از شرکت ها این نمایشگاه با استانداردهای نمایشگاههای خوب و بین المللی دنیا فاصله زیادی ندارد. اگر نمایشگاهی مانند دموتکس را معیار خود در نظر بگیریم درست است که با آن فاصله داریم اما این فاصله دیگر زیاد نیست. امیدواریم در سالهای آتی با عادی شدن روابط و بهبود یافتن شرایط اقتصادی بتوانیم به شرایط خوب این نمایشگاه نزدیک شویم.

· در سخنان خود به شناخته شدن این نمایشگاه در منطقه اشاره کردید. لطفا در این رابطه بیشتر توضیح دهید.

همانطور که عرض کردم به اذعان بسیاری از کارشناسان امروز این نمایشگاه از نمایشگاههای دموتکس دبی، دموتکس استانبول و دموتکس مسکو بسیار قوی تر برگزار می شود و این گفته من و تیم برگزاری نیست.

اما برخی از مشکلات بر عهده ما نیست. مثلا ممنوع شدن واردات فرش به ایران و نیز محدودیت های تحریم و مشکلات اقتصادی موجب شد شرکت های خارجی تمایل به این نمایشگاه نداشته باشند. علاقمندی و سیگنال هایی که امسال از سراسر جهان دریافت کردیم نشان دهنده این است که فعالیت های بازاریابی ما برای نمایشگاه در عرصه بین المللی بسیار خوب بوده است.

ما در هند، ترکیه و چین در حال حاضر فعال و مقیم داریم که شرکت های خوبی را هم برای این نمایشگاه معرفی کردند اما نتوانستیم آنها را در این نمایشگاه داشته باشیم.

در حوزه داخلی با همکاری دو برند خوب که اسپانسر ما بودند توانستیم تیزر های تبلیغاتی مناسبی را در شبکه های مختلف تلویزیونی داشته باشیم که همین جا لازم می دانم از دو شرکت فرش ایران زمین و فرش پدیده کمال تشکر را داشته باشم. تبلیغات گسترده اینترنتی، اس ام اس و تمام نشریات تخصصی را پوشش داده ایم. تبلیغات تلویزیونی ما همانطور که عرض کردم در شبکه های 1، شبکه2، شبکه 3، شبکه5، شبکه خبر و ...پخش می شود.

در حوزه تبلیغات شهری 6 بیلبورد در نقاط مختلف شهر تهران داریم. در اتوبان حقانی/ خیابان عباس آباد/ اتوبان مدرس/ جاده تهران کرج ابتدای جاده مینو/ چمران شمال به جنوب/ شیخ فضل الله به سمت همت که فکر می کنم به خوبی توانسته ایم اطلاع رسانی کنیم. در شبکه مترو تهران به شکل گسترده ای تبلیغات کرده ایم و ... که فکر می کنم برای یک نمایشگاه تخصصی در حد بودجه ای که داریم بسیار خوب باشد. در پایان از همه شرکت ها و فعالان این صنعت که امسال هم ما را برای برگزاری این نمایشگاه یاری کردند تشکر و قدردانی می کنم.
 

تمامی حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت توسعه اوراسیانوید مجری برگزاری نمایشگاه بوده و استفاده از منابع آن با ذکر منبع بلامانع است.
Designed and powered by Aria +98 31 54759391 www.ariaads.ir
Copyright ® 2014 by Aria Advertising Center